AK Parti'nin itirazına ret! YSK'dan ara karar

AK Parti'nin Kanun Hükmünde Kararname'den (KHK) ihraç edilen seçmenlerle ilgili itirazını reddeden Yüksek Seçim Kurulu (YSK), '41 bin 132 kısıtlı seçmen' iddiasının araştırılması konusunda karar çıkardı.
  • 23.04.2019 20:47:37
   

31 Mart Mahalli İdareler Seçimleri'nde şüphesiz ki en çok gündemde İstanbul seçim sonuçları vardı.

AK Parti ve MHP, İstanbul seçimlerinin iptali ve yenilenmesi için dün Yüksek Seçim Kurulu'na (YSK) başvuruda bulundu. 5 saat süren müzakereler sonucunda AK Parti ve MHP temsilcileri itiraz istekleri ile ilgili görüşlerini paylaşırken CHP'de iddialara yönelik yanıt verdi. AK Parti'nin Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile ihraç edilenlerin oy kullanmaması ile ilgili yönelik itirazını reddederken, 41 bin 132 kısıtlı seçmenin olduğu öne sürülerek araştırılmasına kararı verdi.

AK Parti 44 sayfalık olağanüstü itiraz dilekçesiyle İstanbul'daki seçimlerin tekrarlanmasını istiyor. Oy sayım ve döküm cetvellerinin mühürsüz olduğu konusunda, kayıp oy pusulalarının bulunması, oy kaydırma işlemlerinin yapıldığı, kısıtlı seçmenlerin oy kullandığı, sandık kurullarında usulsüzlük yapıldığı öne sürülmüştü.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI