Bahçeli: Hiç kimse olayların azmettiricisi olarak partimizi gösteremez

Bahçeli, Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu söyleyerek, 'Kimse olayların gizli faili, azmettiricisi olarak partimizi gösteremez' ifadesinde bulundu. Saldırının tüm yönleri ile incelenmesi gerektiği ve gizli bir şeyin kalmaması çağrısı yaptı.
  • 22.04.2019 20:19:42
   

Bahçeli, dün Ankara'da şehit cenazesinde Kılıçdaroğlu'na karşı gerçekleştirilen saldırıya dair konuştu.

Bu saldırının kabul edilemez olduğunu söyledi.

"Kimse olayların gizli faili ve azmettiricisi olarak partimizi asla gösteremez. Bu saldırı tüm yönleri ile incelenmeli, gizli kapaklı hiçbir durum kalmamalıdır" dedi.

Bahçeli'nin açıklaması şöyle:

Yerel seçimlerin hemen ardından düşmesi gereken siyasi tansiyon günden güne artış göstermiştir. Kutuplaşmayla beraber, gerginlik süreci tehlikeli bir duruma gelmiştir.

İstanbul seçimlerine dair sis perdesi, şaibe iddiaları, husumetler ve cepheleşmeler Türkiye'yi bu duruma getirmiştir.

Yerel seçimler öncesinde HDP ve PKK ile siyasi birliktelik içine girerek istikametinden sapan ve ilkelerinden savrulan CHP'nin, kriz anlayışına saplanması, ülkemizin demokratik imajını karalama hevesi, akıl tutulması olarak karşımıza çıkıyor.

CHP'nin daha fazla belediye kazanabilmek için PKK'dan umut beklemesi, HDP ile aynı hizada bulunması milletimizde beklendiği gibi tepki ve itirazlara sebep olmuştur. Karanlık bir senaryo adım adım düzenlenmektedir. Meydana gelen olaylar CHP'nin öz eleştiri yapmasını zorunlu kılmıştır.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı'nın olay yerinden Genel Başkanı bırakarak kaçması araştırılmalı ve oalyın içinde parmağının olup olmadığı analiz edilmeli.

Kılıçdaroğlu'nun karşı karşıya kaldığı saldırı ve kötü muameleler asla kabul edilemez. Kimse olayların gizli faili, azmettiricisi olarak partimizi hedef göstermemelidir. Partimizi hedef alan iğrenç iftiraların ve sosyal medyadan yapılan saldırıların alçak bir komplo olduğu bellidir.

Mehmetçik katilleriyle gizli ittifak yapanların, HDP ile aynı karede bulunanların, YPG'ye terör örgütü demekten aciz olanların protesto edilmeleri kaçınılmazdır. Hiçbir tedbir almadan, güvenlik güçlerine bilgi vermeden şehit ailesine haber vermeden şehit cenazesine gitmeleri eğer gaflet değilse de gizli gündemin sonucu.

Üzücüdür ki, şehidimiz Yener Kırıkcı'yı anan ve hatırlayan olmamıştır. Berat Gecesi'nde saldıran hainler ikinci plana düşmüş, Kılıçdaroğlu'na yönelik saldırı ön plana geçmiş, şehidimizin geride bıraktığı yas dikkate alınmamıştır. Bunun izahı yoktur. CHP'nin, HDP ve PKK ittifakı sıcak durumdayken, yöre halkının galeyana gelme durumunu hesaba katamamak ufuksuzluktur.

Saldırının failleri gözaltındadır, olay hukuk içinde yürütülmektedir. Bu saldırı bütün yönleri ile incelenmeli, gizli hiçbir şey kalmamalıdır.

   • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI