Ceren Özdemir'in katili hakim karşısında

Üniversite öğrencisi Ceren'i canice öldüren katil zanlısı Özgür Arduç'un ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle yargılanıyor. Van'da tutuklu olan Arduç, duruşmaya Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi aracılığıyla katılıyor.
  • 23.12.2019 13:13:48
   

Davanın ilk duruşması, Ordu 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapılıyor.

Arduç hakkında Ceren'i öldürmek ve gözaltına alındığı anlarda polis memurunu bıçaklamaktan iki ayrı iddianame var.

Van'da yüksek güvenlikli cezaevinde olan Arduç, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi'yle Ordu'daki hakim karşısına çıktı.

Akli dengesinin yerinde olmadığını söyledi

Hakim, Arduç'a cinayeti neden işlediğini sordu. Çocuk yetiştirme yurdunda kaldığını ve yaşadıklarından dolayı insanlara karşı canice şeyler düşündüğünü belirten Arduç, akli dengesinin yerinde olmadığını ifade etti.

Ceren Özdemir'i tanıyor musun? sorusuna katil zanlısı, Özdemir'i tanımadığını, o akşam saatinde denk geldiğini ve peşine takılarak ıssız bir yerde öldürmek istediğini söyledi.

Arduç, "Çocukluğumda 2 defa tecavüze uğradım. Bundan sonra da insanlara her kötülüğü yapmak istedim. İnsanlardan nefret ederek tüm kötülükleri yaptım. Kedi, köpek öldürdük, akli dengem yerinde değil. 2 dakika iyiyim, 19 dakika kötü oluyorum. Ceren'i bir an gözüme kestirdim. Evinin önüne kadar takip ettim aniden bıçaklamaya başladım. Ceren'i iki kez bıçakladım" dedi.

Adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alındı

Ordu'daki duruşmaya, Ceren'in babası, annesi, ablası, yakınları ile Ordu Baro Başkanı ve ailenin avukatı Haluk Murat Poyraz, sanığın avukatı Sabahnur Kaygusuz, birçok ilden baro temsilcileri, kadın sivil toplum kuruluşu üyeleri de katıldı. 

Adliye önünde geniş güvenlik önlemleri alındı ve çok sayıda basın mensubu da duruşmayı takip ediyor.

Ordu ve çevre illerden gelen kadın platformu üyeleri, adliyenin önünde basın açıklaması yaptı.

Diğer bir yandan katil zanlısı Arduç, yakalandığı anlarda polis memurlarını bıçakla yaraladığından 10 Şubat'ta hakim karşısına çıkacak.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI