Erdoğan'dan Danıştay'a başörtüsü tepkisi

Üsküdar'da Toplu Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Her şey yasalarla bir yere oturulmuşken sana ne oluyor da bunlara aykırı bir şekilde uygulamanın iptalini istiyorsun. Bunlar eski Türkiye'den kalma ürünler. Danıştay'ın ilgili dairesi bunu boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?' dedi.
  • 08.12.2018 20:09:25
   

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Üsküdar'da Toplu Açılış Töreni'nde konuştu.

Başörtüsü düzenlemesinin iptaline ilişkin başvuruyla ilgili konuşan Erdoğan, "Her şey yasalarla bir yere oturulmuşken sana ne oluyor da bunlara aykırı bir şekilde uygulamanın iptalini istiyorsun. Bunlar eski Türkiye'den kalma ürünler. Danıştay'ın ilgili dairesi bunu boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?" ifadelerini kullandı.

BAŞÖRTÜSÜ TEPKİSİ

Erdoğan, "Ülkemizi yıllarca yere gereksiz yere meşgul eden başörtü meselesinde böyle bir anlayışın izlerini görüyoruz. Başı açık başı örtülü ayrımını kaldırdık. Bugün artık tüm kurumlarda hanım kardeşlerimiz nasıl istiyorlarsa öyle giyiniyor. Bir savcı çıkmış, sen kimsin ya? Her şey yasalarla bir yere oturulmuşken sana ne oluyor da bunlara aykırı bir şekilde uygulamanın iptalini istiyorsun. Bunlar eski Türkiye'den kalma ürünler. Danıştay'ın ilgili dairesi bunu boşa çıkardı. Bu tartışmayı yeniden açmanın kime ne faydası var?" dedi.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI