Erdoğan'dan idam açıklaması: Parlamento karar verirse onaylarım!

Zonguldak'ın ilçesi Ereğli'de halka hitap eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ''Biz bir yanlış yaptık, idamı kaldırdık. Bana göre yanlış yaptık. Parlamentomuz böyle bir karar verirse ben bunu onaylarım'' ifadelerini kullandı.
  • 19.03.2019 16:43:13
   

Zonguldak Ereğli'de düzenlenen mitinge konuşma yapan CUmhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şu şekilde:

24 Haziran seçimlerinden önce geldiğimde bize verdiğiniz sözü tutarak yüzde 56 ile şahsımı Cumhurbaşkanlığına layık gördüğünüz için her birinize ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Ereğli yatırımın ve hizmetin nereden geleceğini iyi bilir. AK Parti 17 yıldır bu ülkeyi her zaman hep  daha ileri taşımanın gayreti içinde oldu. Milletimizle birlikte nice badirelerimizi atlatarak kalkınma yolculuğumuzu kesintisiz devam ettirdik. Ülkemizin önünü, terör örgütleriyle gizli açık nice tuzakla oyunla kesemeyeceklerini görenler, doğrudan milletimizin işine, aşına saldırdılar. Hamdolsun, bu saldırıyı da püskürttük.  

''BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜNÜN PARTİSİ İTTİFAKI AÇIKLADI''

Bir Gazi'nin vasiyetine sahip çıkarken bunca zamandır Atatürk'ün adını istismar etmeye çalışanlar bunca yıldır ne yapıyor dersiniz? CHP, etrafına bazı partileri toplayarak bizim karşımızda bir ittifak kurdu. Bu partilerin bir kısmı CHP'nin ittifakında resmen var, bir kısmı da fiilen var. Çünkü milletin karşısına çıkıp bu ittifakı söyleyemeye cesaret edemiyorlar. Hangi ittifak olduğunu anladınız değil mi? Cumhuriyetin kurucu partisi olmakla övünen CHP, gitti ülkemizin ve milletimizin sırtına hançer saplamak için herkesle yatıp kalkan bir terör örgütünün emrindeki partiyle ittifak kurdu. Adı İYİ kendisi karışık partide bu ittifakı güle oynaya kabul etti. Kendileri her ne kadar inkâr etse de, bölücü örgütün emrindeki partinin eş başkanı çıktı her şeyi açıkça ifade etti.

''ÇOK SEVİYORSAN DEFOL GİT''

Bizim Güneydoğu Anadolu bölgemiz var. Doğu Anadolu Bölgemiz var. Karadeniz'imiz, Akdeniz'imiz, Orta Anadolu'muz var Egemiz var Marmara'mız var. Ama Kürdistan diye bir bölge Türkiye'de yok. Nerede var? Irak'ın kuzeyinde var. Çok seviyorsan defol git oraya. Ama bu ülkede benim milletime bu şekilde seslenenlere işte bir beka meselesidir, orada gereken cevabı vereceğiz.

Erol Şahin kardeşim burada inşallah bu seçimi kazandıktan sonra 5 yıl sizin hizmetkârınız. Yeni sistemde benim buradaki elim ayağım her şeyim Erol Şahin. Çünkü partimin genel başkanıyım aynı zamanda da partimin buradaki Belediye başkanı Erol Şahin olacak.

''SENİN BU KATİLDEN NE FARKIN VAR BAY KEMAL?''

Türkiye'nin bu seçimde belediye başkanlarıyla birlikte geleceğinin de kararını vereceği gerçeğini uzak tutmak için her yolu deniyorlar. Onlar ne kadar gizlemeye çalışsalar da elin oğlu çıkıyor ta Yeni Zelanda'da medeniyetimize, tarihimize, kültürümüze olan düşmanlığını hem de en kanlı bir şekilde ortaya seriyor. Yeni Zelanda'daki katilin silahında yazılan isimlere, tarihlere hiç dikkat ettiniz değil mi?

‘'İslam dünyasında kaynaklanan terör'' kim diyor bunu? Bay Kemal. Şimdi bu ırkçı senatörden senin ne farkın var Bay Kemal? O da aynı şeyi söylüyor sende. CHP'ye gönül veren kardeşlerime sesleniyorum. Bu adamın peşinden daha ne kadar gideceksiniz? Şunun söylediğine bak. İslam dünyasından kaynaklanan terör diyor. Sen Müslüman değil misin? İşte bu adamların kullandığı meselelerden dolayı beka meselesi.

''PARLAMENTO İDAM KARARI VERİRSE ONAYLARIM''

50 tane ibadette olan kardeşimizi kalleşçe, adice, alçakça öldürdü. Ama bunun hesabını vereceksin. Bunun hesabını eğer Yeni Zelanda sormazsa öyle veya böyle biz bunun da hesabını sormasını biliriz. Zira efendim bizim yasalarımızda 15 yıldan daha fazla mahkûmiyet yokmuş. 50 tane ibadetini yapacak Müslüman'ı katledecek, sizin yasanızda böyle bir madde yokmuş. Ya bu insan hayatı insan canı ne kadar ucuz ya? Eğer yasalarında böyle bir şey yoksa yeni yasal düzenleme yap, bu tür katillere de hayat hakkı tanıma. Biz örneğin bir yanlış yaptık idamı kaldırdık, bana göre yanlış yaptık. Niye? Zira 15 Temmuz gecesi 251 vatandaşımızı, askerimi, polisimi, şehit edenlerin ağırlaştırılmış da olsa müebbette olsa cezaevinde onları beslemek bana ağır geliyor. Parlamentomuz böyle bir karar verirse ben bunu onaylarım.

Hala AK Parti'nin gölgesinde yürümeye çalışanlar hiç kusura bakmasınlar. Her görev gibi belediye başkanlığı da bir yarıştır. Ereğlili kardeşlerimin 31 Mart tarihinde en doğru kararı vereceklerine inanıyorum.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI