İsveç: Müslümanlar için cami yapılacak!

  • 17.03.2019 14:09:31
   

Yeni Zelanda'da yaşanan terör olayına karşı İsveç'ten sevindirici bir haber geldi. Cami ve kültür merkezi inşa ederek Müslümanları ilçeye çekmek için Meclise öneri sundu.

Göçmen karşıtlığı ile tanınan aşırı sağcı İsveç Demokratlar Partisi'nin (SD) verdiği önerge herkesi şaşkına çevirdi.

İsveç'te günlük bir gazete olan Dagens Nyheter'da (DN) yer alan habere göre, İsveç Demokratlar Partisi Kramfor Belediye Meclis Üyesi olan Mark Collin, ilçeye kültür merkezi ve cami yapılması için İsveç Demokratlar Partisi (SD) adına önerge sundu.

''MÜSLÜMANLARI İLÇEYE ÇEKEBİLİRİZ''

Mark Collin, Dagens Nyheter gazetesine yaptığı açıklamada, ilçenin geleceği için Müslümanlara ihtiyaçları olduğunu ifade etti. 30 yıl sonra ilçede hayatın durma noktasına geldiği ve ilçe nüfusunun azaldığını vurgulayan Mark Collin, kültür merkezi ve cami inşa ederek ülkeye yeni gelen sığınmacıları ve Müslümanları ilçeye çekebileceklerini bu sebepten ötürü bu öneriyi meclise sunduğunu dile getirdi.

İlçenin geleceğini kurtarmaya çalıştıklarını ve bazı çevrelerce eleştirilmenin umurunda olmadığını ifade eden Mark Collin, önerinin Meclisten geçmesini beklediğini yoksa koca ilçenin yok olacağı değerlendirmesinde bulundu.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI