Kılıçdaroğlu'na saldırı soruşturmasında 3 kişi serbest bırakıldı

CHP'nin lideri, Kemal Kılıçdaroğlu'na geçtiğimiz günlerde yapılan nefret dolu saldırının soruşturması çerçevesinde gözaltına alınmış olan tam 9 kişiden 3'ünün serbest bırakıldığı açıklandı.
  • 22.04.2019 20:09:54
   

Cumhuriyet Halk Partisi lideri olan Kemal Kılıçdaroğlu dün Ankara Çubuk'ta cenaze törenine katılmış ardından da saldırıya uğramıştı. Yaşanan bu olay sonrası ifadeleri alınmak üzere gözaltına alınan tam  9 kişiden 3'ünün serbest kaldığı öğrenildi.

Gözaltına alınan kişilerden Osman Sarıgün ise tutuklanarak cezaevine gönderildi. Sarıgün, Kılıçdaroğlu'na yumruklarıyla saldırıda bulunmuştu.

Sarıgün'ün sorgusu sürüyor

Savcılıkca sorguları biten 9 kişiden 3 kişi serbest bırakıldı. Bir şüphelinin de adli kontrol şartıyla mahkemeye sevk edildiği belirtildi. Kılıçdaroğlu'na yumruklar savuran Osman Sarıgün'ün sorgusu ise hala sürüyor.

Ankara'nın Çubuk ilçesinde gerçekleşen şehit cenazesinde, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk savuran Osman Sarıgün'ün Çubuk Jandarma Komutanlığı'nda sorgusu hala devam etmekte. Osman Sarıgün'ün, jandarmada verdiği ilk ifade de, kalabalık arasında galeyana geldiğini ve bu sebeple Kemal Kılıçdaroğlu'na yumruk attığını söylediği belirtiliyor. Sargün'ün, herhangibir terör bağlantısı ise tespit edilmedi.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI