Kılıçdaroğlu'nun koltuğuna şehit kızı oturdu

Kılıçdaroğlu, 23 Nisan dolayısıyla kendi makamındaki koltuğunu, 2013 yılında Ankara Gölbaşı'nda helikopter kazasında şehit olan Teknisyen Başçavuş Hüseyin Uluçeşme'nin kızı olan Ecrin Buğlem Uluçeşme'ye bıraktı.
  • 23.04.2019 20:50:17
   

Ankara'nın Çubuk ilçesinde Hakkari'de terör örgütü tarafından, şehit edilen Sözleşmeli Er Yener Kırıkçı'nın cenaze törenine giden Kemal Kılıçdaroğlu, büyük bir saldırıya uğramıştı.

Saldırı sonrası genel merkezde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, kendisinin de Mehmetçik babası olduğunu söylemiş, "Şehitler bizim şehidimizdir, bizim onurumuzdur. Şehitlerimizi uğurlarken hepimizin yüreğinde acı olur, fakat benim şehit cenazesine gitmemi istemiyorlar." açıklamasını yapmıştı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde, Kemal Kılıçdaroğlu, 2013 yılında Gölbaşı ilçesinde gerçekleşen helikopter kazasında şehit olan Hüseyin Uluçeşme'nin ailesini TBMM bulunan kendi makamında kabul etti.

ADFSGFDG

"Çok mutluyum"

Kemal Kılıçdaroğlu, kabulünde 23 Nisan geleneği çerçevesinde koltuğunu belirli bir süre, 8 yaşındaki Ecrin Buğlem Uluçeşme'ye devretti.

adsfdg

Kılıçdaroğlu, Uluçeşme ile resim üstüne konuşmalar yaptı. Uluçeşme de Malatya'dan Ankara'ya uçak ile gelirken, kokpite girdiğini anlatarak, "Bugün iki tane koltuğa oturdum, çok mutluyum." ifadesinde bulundu.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI