Kısa sürede kilo verdirecek mucize diyetlere inanmayın

Uzmanlar yanlış beslenme alışkanlıkları ve bu alışkanlıklar sonucu alınan kiloları vermek için uygulanan diyetlerin, kilo artış sorununu çıkmaza soktuğunu belirtiyor.
  • 24.07.2017 10:26:15
   

Özellikle kolay ve hızlıca kilo vermek düşüncesiyle gençler tarafından uygulanan mucizevi ve şok olarak tanımlanan diyetlerin ciddi sağlık sorunlarına zemin hazırladığını belirten uzmanlar, kilo vermek isteyen kişilerin öncelikle mutlaka sağlık kontrolünden geçmesi gerektiğini işaret ediyor. 

Pek çok sağlık problemine neden olan şişmanlığın, günümüzde dünyayı etkileyen büyük bir sorun haline geldiğini belirten uzmanlar, tatile gitmeden önce kilolarından kurtulmak isteyenlerin yalan yanlış diyetlere inandığını savunuyor. 

Mucize diyet olarak karşımıza çıkan diyetlerin uzun vadede etkili olmayan, vücudumuzu tahrip eden beslenme programları olduğunu belirten uzmanlar,  bu diyetlerin yerine kişilerin yaşam biçimlerini ve beslenme alışkanlıklarını değiştirmelerini öneriyor. Dengeli, sağlıklı ve düzenli beslenmenin kilo kaybını sağlayacağını hatırlatan uzmanlar, kilo vermeye karar verdikten sonra mutlaka bir sağlık kontrolünün şart olduğunu belirtiyor. Sağlık kontrolünün ardından yaş, kilo, boy, aktivite düzeyi ve beslenme alışkanlıklarına göre özel bir diyet hazırlanması gerektiğini bunun da ancak diyetisyen tarafından gerçekleştirilebileceğinin üzerinde duruyor. 
 

ZAYIFLAMAK İSTEYENLER BU TÜYOLARA DİKKAT!
Uzmanlar düzenli aralıklarla yemek yenildiği, özellikle kahvaltı öğünü atlanmadığı ve porsiyon kontrolüne dikkat edildiği, yemek yerken acele edilmediği, yatmadan en az 2 saat önce yemek yeme süreci bırakıldığı, karbonhidrat ve şeker konusunda temkinli davranıldığı, stres seviyesi azaltıldığı, günde en az 2 litre su tüketildiği sürece kilo vermenin mümkün olduğunu hatırlatıyor. 

Bütün bunların yanı sıra düzenli egzersiz ve uykunun şart olduğunu belirten uzmanlar,metabolizmayı hızlandırmak için haftada en az 3 kez ve 30-45 dakika süreyle düzenli fiziksel aktivite yapmak ihmal edilmemesi gerektiğinin altını çiziyor. 
   • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI