Mansur Yavaş'a şok suçlama!

Millet ittifakı sonucunda Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan CHP'li Mansur Yavaş'a 'Suçu yetkili makamlara bildirmemek ve müstehcen görüntü bulundurmak’' suçundan soruşturma açıldı.
  • 19.03.2019 16:40:01
   

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 31 Mart Yerel seçimlerinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Mansur Yavaş'a ‘'sahne senet'' suçundan soruşturma açıldı.

MANSUR YAVAŞ'A SORUŞTURMA AÇILDI

Mansur Yavaş'ın "görevi kötüye kullanma, kişilerin huzur ve sükûnunu bozma" suçlamasından hazırlanan bu iddianame çerçevesinde ifade vermesi bekleniyor. Ayrıca iş insanı Necmettin Kesgin'in avukatı olan Özgür Ilgaz, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Özgür Ilgaz'ın suç duyurusunda Mansur Yavaş'ın Necmettin Keskin'e dava açtığı ve 2014 yılından beri bilgisayarında müstehcen görüntüleri elinde bulundurarak müvekkiline şantaj yaptığı gerekçesiyle ayrıca bilgisayarı da savcılığa teslim etmediği ifade edildi. Dilekçeyi değerlendiren savcılık, bu suçlamalara ilişkin soruşturma başlattı.

‘'Müstehcen görüntüleri bulundurma'' suçu dâhilinde Türk Ceza Kanunu'nun (TCK) 226'ncı maddesine önem veren dilekçede, Mansur Yavaş'ın bilgisayarda müstehcen görüntüleri bildiğini suç duyurusu yapan kişiye SMS atarak anlaşılmakta olduğu ifade edildi.

   • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI