Soylu: Hiçbir provokasyon bulgusuna rastlamadım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'na cenazede yapılan saldırı için konuştu.
  • 23.04.2019 20:52:38
   

Meclis'te düzenlenen resepsiyonda bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaşanan olaylar hakkında açıklamalarda bulundu. 

YSK'nin İstanbul seçimlere dair kararı hakkında Soylu, "YSK'nin bir karar ile beraber bu itiraza konu olan meselelerin araştırılması ve bunlarla ilgili yapılacak bazı değerlendirmelerin önemli olduğunu düşünüyorum. Araştırmaların sonucu ne olacak hep beraber göreceğiz" ifadesinde bulundu.

Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı hakkındaki soruşturmanın da sürdüğünü belirten Soylu, şunları söyledi:

"Muhtarın bilgisi ve haberi olduğunu söylüyor fakat muhtar açıklama yaparak haberimiz yok diyor. Ailenin bilgisi olduğunu söylüyorlar ve aile açıklama yapıyor, 'bizim bilgimiz yoktur, artık bizi rahat bıraksın' diyorlar. Elde sopalar vardı ifadesinde bulunuyor fakat sopalarla ilgili kimsenin bir bilgisi veya böyle bir değerlendirmesi yok. Bir yalan rüzgarı ile karşı karşıyayız. Bu yalan rüzgarından yoruldum. Adli soruşturma devam ediyor, şimdiye kadar yürütülen soruşturmalar çerçevesinde hiçbir provokasyona rastlamadım. Bana sorsalar, gitmemelerini tavsiye ederdim. CHP'lilerin şehit cenazelerinde protokole alınmamalarını tedbir olarak söyledim. İki ay sonra da şehit cenazelerine gidebilirler ifadesini kullandım, çünkü tehdit ortadan kalkmıştı" dedi.

   • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI