Trabzonlular Cumhurbaşkanıyla İstanbul'da Buluştu

26 Mart Salı günü saat 19.00'da Trabzonlular Cumhurbaşkanıyla buluştu.Başkan Erdoğan, Trabzonlular Buluşması'nda önemli açıklamalarda bulundu.
  • 25.03.2019 20:51:41
   

Başkan Erdoğan, 'Büyük Trabzonlular Buluşması'na katıldı.

Erdoğan, Muhsin Yazıcıoğlu'nun vefatının 10. yılında, Muhsin Yazıcıoğlu kardeşimi tekrar rahmet ile yad ediyorum diyerek, Yazıcıoğlu'nun, cesaretiyle, yiğitliğiyle, samimiyeti ve dik duruşuyla hatırlanacağı ifadelerini kullandı.

"Biz millet ile kucaklaşırken onlar Ankara'da hala liste kavgası veriyorlar. Bu dönemi üç beş salon toplantısı ve iki gazete röportajıyla bitirmeye çalışıyorlar. Biz Sivas, Rize ve Trabzon'dayken onlar hala Ankara'da bölücü örgütünün devamlarıyla pazarlık yapıyorlar."

Erdoğan, Ekrem İmamoğlu ile ilgili de:

"Bay Kemal'in belirlediği adayın da (Ekrem İmamoğlu) kendisinden farkının olmadığını göreceksiniz. İstanbul'a böyle bir genel başkanın ve böyle bir adayının ne faydası olabilir?"

Kimin arazisini İsrail'e veriyorsun?

Erdoğan, Golan Tepeleri ile ilgili de şunları söyledi:

''Trump, kime ait araziyi İsrail'e veriyorsun, BM'nin kararına göre orası Suriye'nin toprağı. Suriye'ye ait olan bir yeri nasıl İsrail'e peşkeş çekiyorsun. AB bunu kabul etmiyor, Rusya, Çin kabul etmiyor. Var mı böyle bir şey? Hangi dünyada yaşıyoruz biz?"

Ayasofya'yı tekrar aslına rücu ettiririz

Seçimler bittikten sonra da, Ayasofya'yı tekrar aslına rücu ettirebileceklerini belirten Erdoğan, bunun ne anlama geldiğini şu şekilde açıkladı: 'Yani Ayasofya'yı müze durumundan çıkarıp Ayasofya'yı cami ismiyle müsemma hale getiririz"

   • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI