Yeni Zelanda'da katliam: En az 40 ölü

Yeni Zelanda'da iki camiye saldırganlar tarafından silahlı saldırı düzenlendi. Yeni Zelanda polisi saldırıyı gerçekleştirenler 4 kişiyi yakaladı. Saldırıda ölen veya yaralananlar arasında Türk olmadığı ancak en az 40 ölünün olduğu ifade edildi.
  • 15.03.2019 20:46:36
   

Yeni Zelanda'da camide silahlı saldırı gerçekleşti.

Yeni Zelanda'nın Christchurch kasabasında Hagley Park bölgesinde olan Al Noor Camisi'nde saldırganlar tarafından silahlı ateş açıldı. Saldırı sırasında Cuma namazı için camide 200 kişinin olduğu ifade edildi.

 

YENİ ZELANDA POLİSİNDEN UYARI

Saldırganlar tarafından yapılan silahlı saldırı da çok sayıda ölü ve yaralı olduğu belirtildi.

Yeni Zelanda polisinden yapılan açıklamada saldırılardan sonra 4 kişinin yakalandığını ve bunlardan 1'inin kadın olduğu açıklandı.

 

Yeni Zelanda Polisi, sosyal medya hesapları Twitter'dan bir duyuru gerçekleştirdi. Yapılan duyuru da, polislerin tüm yeteneklerini ortaya koyduğu ancak risk ortamının hala devam ettiği ve ChristChurch'te oturanların bir süre sokağa çıkmamalarını ayrıca Christchurch okulların bir süre kilitleneceğinin bilgisi paylaşıldı.

Bunun yanı sıra Yeni Zelanda polisi, ülkedeki tüm camilerin kapatılması uyarısında da bulundu.

''İSTANBUL TERKAR HRİSTİYAN ŞEHRİ OLUR''

Brenton Tarrant isimli Avustralya'da doğan saldırganın 28 yaşında olduğu öngörülüyor. Saldırganın YouTube hesabında 70 sayfalık bir manifesto yayınladığı ortaya çıktı.  • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI