Yerel seçimler için algı operasyonu

Haberinde adeta Erdoğan'ın kaybetmesini temenni eden bir başlık kullanan Reuters, bunu her seçim döneminde yapıyor.
  • 31.03.2019 15:29:38
   

Türkiye 31 Mart yerel seçimleri ile dünyaya demokrasi dersi vermeye devam ediyor. Seçimler devam ederken dış basında algı operasyonları dikkat çekiyor. İngiliz Reuters haber ajansı skandal bir habere imza attı.

SEÇİM ÖNCESİ ALGI OPERASYONU

İngiliz Reuters haber ajansı, Türkiye'deki seçimlerini algı operasyonu yaparak dünyaya duyurdu. Başta İslam düşmanlığı olmak üzere Erdoğan ve Türkiye karşıtı haberleri ile dikkat çeken Reuters'ın yaptığı haberde skandal ifadeler kullanılması tepkilere neden oldu.

'ERDOĞAN'IN KAYBEDEBİLECEĞİ BÜYÜK ŞEHİRLER'

Reuters haberinde, 'Türkler, Erdoğan'ın büyük şehirleri kaybedebileceği düşünülen seçimlerde oy kullanmaya başladı' başlığını attı. 

reuters

TÜRKİYE DÜŞMANLARI BOŞ DURMADI

Alman Sol Parti'nin (Die Linke) eş başkanlarından terör örgütü PKK destekçisi Katja Kipping'den de sosyal medya hesabından skandal bir mesaj yayınladı.

Katja Kipping, 'Türkiye'deki yerel seçimler, Erdoğan'ın parçalanmaya başladığına dair bir işaret verebilir. Bu seçimler baskıya rağmen demokrasinin ışığını korusun. HDP'ye başarılar diliyorum.' ifadelerini kullandı.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a düşmanlığıyla bilinen her fırsatta terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP'ye destek oy isteyen Cem Özdemir ise, 'Umarım erdoğan sonuçları manipülasyon yapmadan kabul eder.' dedi.

Türkiye algı operasyonlarına kulak asmadan sandıklarda oyunu kullanmaya devam ediyor.

   • Etiketler:
   

FACEBOOK YORUMLARI

SİTE YORUMLARI